Suomi

Yhteyshenkilöt

Sami Nissinen

liiketoimintajohtaja

ENERGIAPALVELUT

sami.nissinen@fimpec.com

+358 40 348 5401

Mikko Turunen

toimitusjohtaja, Fimpec PMO Oy
johtaja, projektijohtopalvelut

PROJEKTIJOHTOPALVELUT

mikko.turunen@fimpec.com

+358 040 844 7566

Sami Ström

liiketoimintajohtaja

AKKUARVOKETJU JA KRIITTISET MINERAALIT

sami.strom@fimpec.com

+358 40 596 5029

Panu Rahikka

toimitusjohtaja,
Fimpec Consulting Oy

KONSULTOINTIPALVELUT

panu.rahikka@fimpec.com

+358 44 090 4266

Harri Soininen

liiketoimintajohtaja

TEOLLISUUSSUUNNITTELU

harri.soininen@fimpec.com

+358 40 552 5814

Johan Appelqvist

liiketoimintajohtaja, teollisuus ja asiantuntijapalvelut

PROJEKTIJOHTOPALVELUT

johan.appelqvist@fimpec.com

+358 50 466 0907

Jorma Paananen

liiketoimintajohtaja, puhdas energia ja infra

PROJEKTIJOHTOPALVELUT

jorma.paananen@fimpec.com

+358 400 347 373

Aki Kaulamo

myyntipäällikkö

Energiapalvelut

aki.kaulamo@fimpec.com

+358 50 475 6117

Pasi Varkila

myynti- ja projektipäällikkö

SUUNNITTELUPALVELUT

pasi.varkila@fimpec.com

+358 40 739 7892

Aki Litokorpi

operatiivinen johtaja
suunnittelupalvelut, Turku

SUUNNITTELUPALVELUT

aki.litokorpi@fimpec.com

+358 50 338 8723

Ana Reinbold

suunnittelupäällikkö

PROJEKTIJOHTOPALVELUT

ana.reinbold@fimpec.com

+358 (0) 44 780 5733

Antti Lahtinen

suunnittelupäällikkö, tekninen
laskenta, rakennesuunnittelu

SUUNNITTELUPALVELUT

antti.lahtinen@fimpec.com

+358 40 1541 651

Antti Lukka

Senior Consultant

KONSULTOINTIPALVELUT

antti.lukka@fimpec.com

+358 40 535 0626

Esa Kunnassaari

operatiivinen johtaja,
projektipalvelut, Helsinki

PROJEKTIJOHTOPALVELUT

esa.kunnassaari@fimpec.com

+358 400 702 621

Heikki Karjalainen

operatiivinen johtaja,
projektipalvelut, Oulu

PROJEKTIJOHTOPALVELUT

Janne Kellola

suunnittelupäällikkö,
sähkö ja automaatio

SUUNNITTELUPALVELUT

janne.kellola@fimpec.com

+358 40 713 6906

Juha Korteniemi

johtaja, projektijohtopalvelut,
myynti, Pohjois-Skandinavia

PROJEKTIJOHTOPALVELUT

juha.korteniemi@fimpec.com

+358 40 500 0301

Kreetta Manninen

Energiakonsultoinnin johtaja

KONSULTOINTIPALVELUT

kreetta.manninen@fimpec.com

+358 40 137 4362

Jussi Järvelä

suunnittelupäällikkö,
laitossuunnittelu

SUUNNITTELUPALVELUT

jussi.jarvela@fimpec.com

+358 40 518 8548

Jussi-Pekka Kuivala

johtaja, energiakonsultointi

KONSULTOINTIPALVELUT

Ville Kirjonen

johtava konsultti, energiakonsultointi

KONSULTOINTIPALVELUT

ville.kirjonen@fimpec.com

+358 400 442 109

Luis Rudolphy

myyntijohtaja,
kansainvälinen myynti

FIMPEC GROUP

luis.rudolphy@fimpec.com

+358 40 197 2323

Mika Ilmonen

suunnittelupäällikkö, energia,
sähkö ja automaatio

ENERGIAPALVELUT

mika.ilmonen@fimpec.com

+358 45 145 9331

Tomi Vainio

operatiivinen johtaja

ENERGIAPALVELUT

tomi.vainio@fimpec.com

+358 40 7027 777

Tommi Pakarinen

operatiivinen johtaja,
projektipalvelut, Jyväskylä

PROJEKTIJOHTOPALVELUT

tommi.pakarinen@fimpec.com

+358 44 769 0179

Timo-Pekka Aaltonen

operatiivinen johtaja, asennusjohtaminen

PROJEKTIJOHTOPALVELUT

Pekka Salomaa

johtaja, asiantuntija

PROJEKTIJOHTOPALVELUT

pekka.salomaa@fimpec.com

+358 400 665 172

Ari Laitinen

myynti- ja kehityspäällikkö

ENERGIAPALVELUT

ari.laitinen@fimpec.com

+358 40 718 8257

Petri Häkkinen

operatiivinen johtaja,
projektipalvelut, Turku

PROJEKTIJOHTOPALVELUT

petri.hakkinen@fimpec.com

+358 44 493 2962

Reijo Parkkinen

myynti- ja projektipäällikkö

SUUNNITTELUPALVELUT

reijo.parkkinen@fimpec.com

+358 400 682 272

Saku Virtanen

palvelu- ja projektipäällikkö,
asennusjohtaminen

PROJEKTIJOHTOPALVELUT

saku.virtanen@fimpec.com

+358 50 305 2312

Susanna Vähäsarja

operatiivinen ja kehitysjohtaja

ENERGIAPALVELUT

susanna.vahasarja@fimpec.com

+358 40 348 5664

Teemu Rönkkönen

myyntipäällikkö, kiinteistökehityspalvelut ja BIM

PROJEKTIJOHTOPALVELUT

teemu.ronkkonen@fimpec.com

+358 400 903 723